Best-Price-Pack FI/LS optimised 4P, characteristic C / 16A (0.03A), type A, 6kA, plug-in connection
In Stock
Delivered Tomorrow
Delivered Tomorrow
22
Stock Availability
22 Piece Still in Stock
Item number:
80404
Manufacturer number:
411195BP3
EAN:
7611668102802
Your advantages with Normrahmen AG
Free shipping from 79 CHFwithin Switzerland
Production & Developmenthigh quality products
Everything from a single source60 day return policy
Attractive cost advantagesthanks to our own production
Product information "Best-Price-Pack FI/LS optimised 4P, characteristic C / 16A (0.03A), type A, 6kA, plug-in connection"
1VPE contains 5 individual devices for the price of 4 individual devices
| Item number: | 80404 |
|---|---|
| Manufacturer number: | 411195BP3 |
| Article replaced by: | 80852 |
| Characteristic: | C |
| Frequency: | 50 & 60 Hz |
| Number of poles: | 4 |
| Rated current: | 16A |
| Rated residual current: | 30mA |
|---|---|
| Residual current type: | A |
| Short-circuit resistance: | 6kA |
| Width in pitch units: | 4 modules |