Best-Price-Pack FI/LS Standard 4P, characteristic C / 16A (0.03A), type A, 6kA, screw connection
In Stock
Delivered Tomorrow
Delivered Tomorrow
15
Stock Availability
15 Piece Still in Stock
Available Soon
Available until Thu 02.04
15 Piece Ordered from Manufacturer
Item number:
80414
Manufacturer number:
411234BP3
EAN:
7611668094787
Your advantages with Normrahmen AG
Free shipping from 79 CHFwithin Switzerland
Production & Developmenthigh quality products
Everything from a single source60 day return policy
Attractive cost advantagesthanks to our own production
Product information "Best-Price-Pack FI/LS Standard 4P, characteristic C / 16A (0.03A), type A, 6kA, screw connection"
1VPE contains 5 individual devices for the price of 4 individual devices
| Item number: | 80414 |
|---|---|
| Manufacturer number: | 411234BP3 |
| Article replaced by: | 81652 |
| Characteristic: | C |
| Frequency: | 50 & 60 Hz |
| Number of poles: | 4 |
| Rated current: | 16A |
| Rated residual current: | 30mA |
|---|---|
| Residual current type: | A |
| Short-circuit resistance: | 6kA |
| Width in pitch units: | 4 modules |