Best-Price-Pack FI/LS Optimised 1PN, characteristic C / 13A (0.03A), type F, 4.5kA, plug-in connection
In Stock
Delivered Tomorrow
Delivered Tomorrow
44
Stock Availability
44 Piece Still in Stock
Item number:
80400
Manufacturer number:
410749BP3
EAN:
7611668094756
Your advantages with Normrahmen AG
Free shipping from 79 CHFwithin Switzerland
Production & Developmenthigh quality products
Everything from a single source60 day return policy
Attractive cost advantagesthanks to our own production
Product information "Best-Price-Pack FI/LS Optimised 1PN, characteristic C / 13A (0.03A), type F, 4.5kA, plug-in connection"
1 pack contains 5 individual units for the price of 4 individual units
| Item number: | 80400 |
|---|---|
| Manufacturer number: | 410749BP3 |
| Article replaced by: | 80831 |
| Characteristic: | C |
| Frequency: | 50 & 60 Hz |
| Number of poles: | 2 |
| Rated current: | 13A |
| Rated residual current: | 30mA |
|---|---|
| Residual current type: | A |
| Short-circuit resistance: | 4.5kA |
| Width in pitch units: | 2 modules |