Best-Price-Pack FI/LS optimised 4P, characteristic C / 13A (0.03A), type A, 6kA, plug-in connection
In Stock
Delivered Tomorrow
Delivered Tomorrow
8
Stock Availability
8 Piece Still in Stock
Item number:
80403
Manufacturer number:
411194BP3
EAN:
7611668102796
Your advantages with Normrahmen AG
Free shipping from 79 CHFwithin Switzerland
Production & Developmenthigh quality products
Everything from a single source60 day return policy
Attractive cost advantagesthanks to our own production
Product information "Best-Price-Pack FI/LS optimised 4P, characteristic C / 13A (0.03A), type A, 6kA, plug-in connection"
1VPE contains 5 individual devices for the price of 4 individual devices
| Item number: | 80403 |
|---|---|
| Manufacturer number: | 411194BP3 |
| Article replaced by: | 80851 |
| Characteristic: | C |
| Frequency: | 50 & 60 Hz |
| Number of poles: | 4 |
| Rated current: | 13A |
| Rated residual current: | 30mA |
|---|---|
| Residual current type: | A |
| Short-circuit resistance: | 6kA |
| Width in pitch units: | 4 modules |