REG switch-disconnector 3-pole, 1-63A, type SV 363
Delivered Tomorrow
Stock Availability
1 Piece Still in Stock
External Warehouse
Available Between Fri 29.05 and Mon 01.06
More than 100 Piece Available in External Warehouse
Available Soon
Available Between Thu 04.06 and Fri 05.06
8 Piece Ordered from Manufacturer
Product information "REG switch-disconnector 3-pole, 1-63A, type SV 363"
| Item number: | 63851 |
|---|---|
| Manufacturer number: | 002423314 |
| Connection cross-section (flexible): | 1-25 mm2 |
| Connection technology: | Screw terminal |
| ETIM class: | EC000216 |
| Frequency: | 50 & 60 Hz |
| Halogen-free: | Yes |
| Height: | 73 mm |
| Length: | 89 mm |
| Number of poles: | 3 |
| Number of wiring points: | 6 |
|---|---|
| Operating temperature from: | -25 °C |
| Operating temperature up to: | 50 °C |
| Protection class: | IP 20 |
| Rated current: | 10A, 16A, 20A, 25A, 32A, 40A, 50A, 63A |
| Width: | 54 mm |
| Width in pitch units: | 3 Module |
Contact person
If you have any questions, feel free to contact our representatives.
Product Manager, Customer Consultancy Electrical Engineering, Production
- Do you have any questions about this product?
- E-Mail: aco@normrahmen.ch
- Phone: +41 31 744 10 45