REG switch-disconnector 2-pole, 80A, type SV 280
Available Soon
Delivered Between Thu 14.05 and Fri 15.05
Delivered Between Thu 14.05 and Fri 15.05
In Procurement
Available Between Thu 14.05 and Fri 15.05
12 Piece Ordered from Manufacturer
Item number:
63847
Manufacturer number:
002423215
EAN:
3838895411512
Your advantages with Normrahmen AG
Free shipping from 79 CHFwithin Switzerland
Production & Developmenthigh quality products
Everything from a single source60 day return policy
Attractive cost advantagesthanks to our own production
Product information "REG switch-disconnector 2-pole, 80A, type SV 280"
| Item number: | 63847 |
|---|---|
| Manufacturer number: | 002423215 |
| Connection cross-section (flexible): | 1-25 mm2 |
| Connection technology: | Screw terminal |
| ETIM class: | EC000216 |
| Frequency: | 50 & 60 Hz |
| Halogen-free: | Yes |
| Height: | 73 mm |
| Length: | 89 mm |
| Number of poles: | 2 |
| Number of wiring points: | 4 |
|---|---|
| Operating temperature from: | -25 °C |
| Operating temperature up to: | 50 °C |
| Protection class: | IP 20 |
| Rated current: | 80A |
| Width: | 36 mm |
| Width in pitch units: | 2 Module |
Contact person
If you have any questions, feel free to contact our representatives.
DE
FR
EN
Aco Gorgiev
Product Manager, Customer Consultancy Electrical Engineering, Production
- Do you have any questions about this product?
- E-Mail: aco@normrahmen.ch
- Phone: +41 31 744 10 45