REG switch-disconnector 2-pole, 100A, type SV 2100
Available Soon
Delivered Between Thu 07.05 and Fri 08.05
Delivered Between Thu 07.05 and Fri 08.05
In Procurement
Available Between Thu 07.05 and Fri 08.05
12 Piece Ordered from Manufacturer
Item number:
63848
Manufacturer number:
002423216
EAN:
3838895411529
Your advantages with Normrahmen AG
Free shipping from 79 CHFwithin Switzerland
Production & Developmenthigh quality products
Everything from a single source60 day return policy
Attractive cost advantagesthanks to our own production
Product information "REG switch-disconnector 2-pole, 100A, type SV 2100"
| Item number: | 63848 |
|---|---|
| Manufacturer number: | 002423216 |
| Connection cross-section (flexible): | 1-25 mm2 |
| Connection technology: | Screw terminal |
| ETIM class: | EC000216 |
| Frequency: | 50 & 60 Hz |
| Halogen-free: | Yes |
| Height: | 73 mm |
| Length: | 89 mm |
| Number of poles: | 2 |
| Number of wiring points: | 4 |
|---|---|
| Operating temperature from: | -25 °C |
| Operating temperature up to: | 50 °C |
| Protection class: | IP 20 |
| Rated current: | 100A |
| Width: | 36 mm |
| Width in pitch units: | 2 Module |
Contact person
If you have any questions, feel free to contact our representatives.
DE
FR
EN
Aco Gorgiev
Product Manager, Customer Consultancy Electrical Engineering, Production
- Do you have any questions about this product?
- E-Mail: aco@normrahmen.ch
- Phone: +41 31 744 10 45