FI/LS standard 4P, characteristic C / 13A (0.03A), type A, 6kA *
In Stock
Delivered the Day After Tomorrow
Delivered the Day After Tomorrow
12
Stock Availability
12 Piece Still in Stock
Available Soon
Available Between Fri 22.05 and Mon 25.05
10 Piece Ordered from Manufacturer
Item number:
81651
Manufacturer number:
411357
EAN:
3245064113571
Your advantages with Normrahmen AG
Free shipping from 79 CHFwithin Switzerland
Production & Developmenthigh quality products
Everything from a single source60 day return policy
Attractive cost advantagesthanks to our own production
Product information "FI/LS standard 4P, characteristic C / 13A (0.03A), type A, 6kA *"
| Item number: | 81651 |
|---|---|
| Manufacturer number: | 411357 |
| Article replaced by: | 80418 |
| Characteristic: | C |
| Frequency: | 50 & 60 Hz |
| Number of poles: | 4 |
| Protection class: | IP20 |
| Rated current: | 13A |
|---|---|
| Rated residual current: | 30mA |
| Residual current type: | A |
| Short-circuit resistance: | 6kA |
| Width in pitch units: | 4 modules |