Walther CEE plug NEO 32A 5P 6h, 3PNE 400V, brass cont., black-red, screwless terminal, IP54
CHF 11.03
Price for:
1 Piece
Accessories for Walther CEE plug NEO 32A 5P 6h, 3PNE 400V, brass contacts, black and red, screwless terminal, IP54
pcs.
CHF 6.25
In Stock
Delivered the Day After Tomorrow
Delivered the Day After Tomorrow
99+
Stock Availability
More than 100 Piece in Stock
Item number:
75920
Manufacturer number:
FW231506CC
EAN:
4015609284849
Your advantages with Normrahmen AG
Free shipping from 79 CHFwithin Switzerland
Production & Developmenthigh quality products
Everything from a single source60 day return policy
Attractive cost advantagesthanks to our own production
Product information "Walther CEE plug NEO 32A 5P 6h, 3PNE 400V, brass cont., black-red, screwless terminal, IP54"
| Item number: | 75920 |
|---|---|
| Manufacturer number: | FW231506CC |
| Cable entry: | Screw connection |
| Cable strain relief: | Yes |
| Clock position: | 6h |
| Connection cross-section (flexible): | 2.5-10.0 mm2 |
| Connection cross-section (rigid): | 2.5-10.0 mm2 |
| Connection technology: | Screwless clamp (QC) |
| Connection type: | Quick Connect |
| Contacts: | brass |
| E-No.: | 778000067 |
| Frequency: | 50 & 60 Hz |
| Identification colour: | red |
|---|---|
| Insertion direction: | straight |
| Material: | Plastic |
| Number of poles: | 5 |
| Number of wiring points: | 5 |
| Phase inverter: | No |
| Protection class: | IP 44 |
| Rated current: | 16A |
| Rated voltage: | 400V |
Contact person
If you have any questions, feel free to contact our representatives.
DE
Tobias Schneider
Head of Product Development and Consultancy, Management Board
- Do you have any questions about this product?
- E-Mail: tobias@normrahmen.ch
- Phone: +41 31 744 10 42