Quick CEE coupling 32A 5P 6h, 3PNE 400V, nickel-plated contacts, patented Quick Connect System
Available Soon
Delivered Between Thu 18.06 and Mon 22.06
Delivered Between Thu 18.06 and Mon 22.06
In Procurement
Available Between Thu 18.06 and Mon 22.06
More than 100 Piece Ordered from Manufacturer
Item number:
75181
EAN:
8693151699180
Your advantages with Normrahmen AG
Free shipping from 79 CHFwithin Switzerland
Production & Developmenthigh quality products
Everything from a single source60 day return policy
Attractive cost advantagesthanks to our own production
Product information "Quick CEE coupling 32A 5P 6h, 3PNE 400V, nickel-plated contacts, patented Quick Connect System"
| Item number: | 75181 |
|---|---|
| Cable entry: | Screw connection |
| Clock position: | 6h |
| Connection type: | Quick Connect |
| Contacts: | nickel-plated |
| Frequency: | 50 & 60 Hz |
| Insertion direction: | straight |
| Material: | Plastic |
|---|---|
| Number of poles: | 5 |
| Protection class: | IP 44 |
| Rated current: | 32A |
| Rated voltage: | 400V |
Contact person
If you have any questions, feel free to contact our representatives.
DE
Tobias Schneider
Head of Product Development and Consultancy, Management Board
- Do you have any questions about this product?
- E-Mail: tobias@normrahmen.ch
- Phone: +41 31 744 10 42