Step switch 1C/1S+1Ö, rated switching current 25A
CHF 45.83
Price for:
1 Piece
(CHF 366.68* / 8 Piece)
Accessories for 1C/1S+1Ö limit switches, rated switching current 25A
pcs.
CHF 1.50
In Stock
Delivered Tomorrow
Delivered Tomorrow
14
Stock Availability
14 Piece Still in Stock
External Warehouse
Available Between Fri 29.05 and Mon 01.06
4 Piece Still Available in External Warehouse
Item number:
61245
Manufacturer number:
002464110
EAN:
3838400075048
Your advantages with Normrahmen AG
Free shipping from 79 CHFwithin Switzerland
Production & Developmenthigh quality products
Everything from a single source60 day return policy
Attractive cost advantagesthanks to our own production
Product information "Step switch 1C/1S+1Ö, rated switching current 25A"
| Item number: | 61245 |
|---|---|
| Manufacturer number: | 002464110 |
| Frequency: | 50 & 60 Hz |
| Number of changeover contacts: | 1 |
| Operating voltage: | 230V AC |
| Protection class: | IP 20 |
| Rated current: | 25A |
| Width in pitch units: | 1 module |
Contact person
If you have any questions, feel free to contact our representatives.
DE
FR
EN
Aco Gorgiev
Product Manager, Customer Consultancy Electrical Engineering, Production
- Do you have any questions about this product?
- E-Mail: aco@normrahmen.ch
- Phone: +41 31 744 10 45