Quick CEE plug 32A 5P 3h, 3PNE 380-440V, nickel-plated contacts, patented Quick Connect System
CHF 10.46
Price for:
1 Piece
Accessories for Quick CEE plug 32A 5-pin 3-pole, 3PNE 380–440V, nickel-plated contacts, patented Quick Connect system
pcs.
CHF 11.92
In Stock
Delivered the Day After Tomorrow
Delivered the Day After Tomorrow
92
Stock Availability
92 Piece Still in Stock
Item number:
75130
EAN:
8693151685145
Your advantages with Normrahmen AG
Free shipping from 79 CHFwithin Switzerland
Production & Developmenthigh quality products
Everything from a single source60 day return policy
Attractive cost advantagesthanks to our own production
Product information "Quick CEE plug 32A 5P 3h, 3PNE 380-440V, nickel-plated contacts, patented Quick Connect System"
| Item number: | 75130 |
|---|---|
| Cable entry: | Screw connection |
| Cable strain relief: | Yes |
| Clock position: | 3h |
| Connection cross-section (flexible): | 2.5-10.0 mm2 |
| Connection cross-section (rigid): | 2.5-10.0 mm2 |
| Connection technology: | Screwless clamp (QC) |
| Connection type: | Quick Connect |
| Contacts: | nickel-plated |
| Frequency: | 50 & 60 Hz |
| Identification colour: | red |
| Insertion direction: | straight |
|---|---|
| Locking system housing: | 1-point twist lock |
| Material: | Plastic |
| Number of poles: | 5 |
| Number of wiring points: | 5 |
| Phase inverter: | No |
| Protection class: | IP 44 |
| Rated current: | 32A |
| Rated voltage: | 380-440V |
Contact person
If you have any questions, feel free to contact our representatives.
DE
Tobias Schneider
Head of Product Development and Consultancy, Management Board
- Do you have any questions about this product?
- E-Mail: tobias@normrahmen.ch
- Phone: +41 31 744 10 42