Installation contactor 4-pole, 40A (AC1, 400V), R40-04 230V AC
CHF 69.06
Price for:
1 Piece
Accessories for installation contactor 4-pole, 40A (AC1, 400V), R40-04 230V AC
pcs.
CHF 22.80
pcs.
CHF 0.56
In Stock
Delivered on Tuesday
Delivered on Tuesday
98
Stock Availability
98 Piece Still in Stock
External Warehouse
Available Between Fri 17.04 and Mon 20.04
88 Piece Still Available in External Warehouse
Item number:
61124
Manufacturer number:
002463440
EAN:
5904722903593
Your advantages with Normrahmen AG
Free shipping from 79 CHFwithin Switzerland
Production & Developmenthigh quality products
Everything from a single source60 day return policy
Attractive cost advantagesthanks to our own production
Product information "Installation contactor 4-pole, 40A (AC1, 400V), R40-04 230V AC"
| Item number: | 61124 |
|---|---|
| Manufacturer number: | 002463440 |
| Number of NC contacts: | 4 |
| Number of poles: | 4 |
| Operating voltage: | 230V AC |
| Rated current: | 40A |
| Width: | 52.5 mm |
| Width in pitch units: | 3 Module |
Contact person
If you have any questions, feel free to contact our representatives.
DE
FR
EN
Aco Gorgiev
Product Manager, Customer Consultancy Electrical Engineering, Production
- Do you have any questions about this product?
- E-Mail: aco@normrahmen.ch
- Phone: +41 31 744 10 45