Installation contactor 4-pole, 40A (AC1, 400V), R40-40 24V AC
CHF 71.75
Delivered Tomorrow
Stock Availability
24 Piece Still in Stock
External Warehouse
Available Between Fri 29.05 and Mon 01.06
86 Piece Still Available in External Warehouse
In Procurement
Available Between Thu 11.06 and Fri 12.06
20 Piece Ordered from Manufacturer
Product information "Installation contactor 4-pole, 40A (AC1, 400V), R40-40 24V AC"
| Item number: | 61119 |
|---|---|
| Manufacturer number: | 002463411 |
| Number of normally open contacts: | 4 |
| Number of poles: | 4 |
| Operating voltage: | 24V AC |
| Rated current: | 40A |
| Width: | 52.5 mm |
| Width in pitch units: | 3 Module |
Contact person
If you have any questions, feel free to contact our representatives.
Product Manager, Customer Consultancy Electrical Engineering, Production
- Do you have any questions about this product?
- E-Mail: aco@normrahmen.ch
- Phone: +41 31 744 10 45