Installation contactor 2-pole, 25A, (AC1, 400V), R25-20 230V AC
CHF 25.49
Delivered Tomorrow
Stock Availability
57 Piece Still in Stock
External Warehouse
Available Between Fri 17.04 and Mon 20.04
More than 100 Piece Available in External Warehouse
Available Soon
Available Between Fri 10.04 and Mon 13.04
60 Piece Ordered from Manufacturer
Product information "Installation contactor 2-pole, 25A, (AC1, 400V), R25-20 230V AC"
| Item number: | 61103 |
|---|---|
| Manufacturer number: | 002463502 |
| Number of normally open contacts: | 2 |
| Number of poles: | 2 |
| Operating voltage: | 230V AC |
| Rated current: | 25A |
| Width: | 17.5 mm |
| Width in pitch units: | 1 module |
Contact person
If you have any questions, feel free to contact our representatives.
Product Manager, Customer Consultancy Electrical Engineering, Production
- Do you have any questions about this product?
- E-Mail: aco@normrahmen.ch
- Phone: +41 31 744 10 45