Type 375S hard rubber housing with viewing window (18 modules)
In Stock
Delivered on Tuesday
Delivered on Tuesday
99+
Stock Availability
More than 100 Piece in Stock
Available Soon
Available until Thu 21.05
31 Piece Ordered from Manufacturer
Item number:
85112
Your advantages with Normrahmen AG
Free shipping from 79 CHFwithin Switzerland
Production & Developmenthigh quality products
Everything from a single source60 day return policy
Attractive cost advantagesthanks to our own production
Product information "Type 375S hard rubber housing with viewing window (18 modules)"
| Item number: | 85112 |
|---|---|
| Colour: | black |
| Depth: | 155 mm |
| Height: | 380 mm |
| Material: | Hard rubber (butyl rubber) |
| Protection class: | IP 65 |
|---|---|
| Standard: | IEC 60947-5-1 |
| Type: | Komplettgerät |
| Width: | 370 mm |
Contact person
If you have any questions, feel free to contact our representatives.
DE
EN
Michel Linh
Quality management, product manager
- Do you have any questions about this product?
- E-Mail: michel@normrahmen.ch
- Phone: +41 31 744 10 44