Type 130B hard rubber housing (LxWxH 230x130x70mm)
In Stock
Delivered Tomorrow
Delivered Tomorrow
22
Stock Availability
22 Piece Still in Stock
Item number:
85120
EAN:
7630881811698
Your advantages with Normrahmen AG
Free shipping from 79 CHFwithin Switzerland
Production & Developmenthigh quality products
Everything from a single source60 day return policy
Attractive cost advantagesthanks to our own production
Product information "Type 130B hard rubber housing (LxWxH 230x130x70mm)"
| Item number: | 85120 |
|---|---|
| Colour: | black |
| Depth: | 70 mm |
| Halogen-free: | Yes |
| Height: | 230 mm |
| Length: | 130 mm |
| Material: | Hard rubber (butyl rubber) |
|---|---|
| Operating temperature from: | -25 °C |
| Operating temperature up to: | 55 °C |
| Protection class: | IP 65 |
| Standard: | IEC 60947-5-1 |
Contact person
If you have any questions, feel free to contact our representatives.
DE
EN
Michel Linh
Quality management, product manager
- Do you have any questions about this product?
- E-Mail: michel@normrahmen.ch
- Phone: +41 31 744 10 44