NH fuse size 3 400A, characteristic gL-gG 500V
Delivered the Day After Tomorrow
Stock Availability
More than 100 Piece in Stock
External Warehouse
Available Between Fri 29.05 and Mon 01.06
More than 100 Piece Available in External Warehouse
In Procurement
Available Between Thu 25.06 and Fri 26.06
More than 100 Piece Ordered from Manufacturer
Product information "NH fuse size 3 400A, characteristic gL-gG 500V"
| Item number: | 61073 |
|---|---|
| Manufacturer number: | 004186224 |
| Characteristic: | gL-gG |
| Halogen-free: | Yes |
| Power loss at rated current: | 29.0W |
| Rated current: | 400A |
| Rated voltage: | 500V |
| Size: | NH3C |
Contact person
If you have any questions, feel free to contact our representatives.
Head of Product Development and Consultancy, Management Board
- Do you have any questions about this product?
- E-Mail: tobias@normrahmen.ch
- Phone: +41 31 744 10 42