NH fuse size 3 630A, characteristic gL-gG 500V
In Stock
Delivered Tomorrow
Delivered Tomorrow
99+
Stock Availability
More than 100 Piece in Stock
In Procurement
Available Between Thu 02.07 and Fri 03.07
36 Piece Ordered from Manufacturer
Item number:
61077
Manufacturer number:
004186233
EAN:
5904722951655
Your advantages with Normrahmen AG
Free shipping from 79 CHFwithin Switzerland
Production & Developmenthigh quality products
Everything from a single source60 day return policy
Attractive cost advantagesthanks to our own production
Product information "NH fuse size 3 630A, characteristic gL-gG 500V"
| Item number: | 61077 |
|---|---|
| Manufacturer number: | 004186233 |
| Characteristic: | gL-gG |
| Halogen-free: | Yes |
| Power loss at rated current: | 40.2W |
| Rated current: | 630A |
| Rated voltage: | 500V |
| Size: | NH3C |
Contact person
If you have any questions, feel free to contact our representatives.
DE
Tobias Schneider
Head of Product Development and Consultancy, Management Board
- Do you have any questions about this product?
- E-Mail: tobias@normrahmen.ch
- Phone: +41 31 744 10 42