NH fuse size 000 32A, characteristic gL-gG 500V
Delivered the Day After Tomorrow
Stock Availability
More than 100 Piece in Stock
External Warehouse
Available Between Fri 29.05 and Mon 01.06
More than 100 Piece Available in External Warehouse
Available Soon
Available Between Thu 04.06 and Fri 05.06
More than 100 Piece Ordered from Manufacturer
Product information "NH fuse size 000 32A, characteristic gL-gG 500V"
| Item number: | 61032 |
|---|---|
| Manufacturer number: | 004181208 |
| Characteristic: | gL-gG |
| Halogen-free: | Yes |
| Power loss at rated current: | 3.0W |
| Rated current: | 32A |
| Rated voltage: | 500V |
| Size: | NH000 |
Contact person
If you have any questions, feel free to contact our representatives.
Head of Product Development and Consultancy, Management Board
- Do you have any questions about this product?
- E-Mail: tobias@normrahmen.ch
- Phone: +41 31 744 10 42