NH fuse size 000 16A, characteristic gL-gG 500V
Available Soon
Available Between Fri 29.05 and Mon 01.06
Available Between Fri 29.05 and Mon 01.06
2564
External Warehouse
Available Between Fri 29.05 and Mon 01.06
More than 100 Piece Available in External Warehouse
In Procurement
Available Between Thu 11.06 and Fri 12.06
75 Piece Ordered from Manufacturer
Item number:
61029
Manufacturer number:
004181205
EAN:
3838895353294
Your advantages with Normrahmen AG
Free shipping from 79 CHFwithin Switzerland
Production & Developmenthigh quality products
Everything from a single source60 day return policy
Attractive cost advantagesthanks to our own production
Product information "NH fuse size 000 16A, characteristic gL-gG 500V"
| Item number: | 61029 |
|---|---|
| Manufacturer number: | 004181205 |
| Characteristic: | gL-gG |
| Halogen-free: | Yes |
| Power loss at rated current: | 2.4W |
| Rated current: | 16A |
| Rated voltage: | 500V |
| Size: | NH000 |
Contact person
If you have any questions, feel free to contact our representatives.
DE
Tobias Schneider
Head of Product Development and Consultancy, Management Board
- Do you have any questions about this product?
- E-Mail: tobias@normrahmen.ch
- Phone: +41 31 744 10 42