KETO NH fuse switch-disconnector size 2, 400A, 3P, M10, 60mm, AU, S-insertion (EST), light grey
CHF 426.13
Price for:
1 Piece
Accessories for KETO NH fuse switch disconnectors, size 2, 400 A, 3-pole, M10, 60 mm, AU, single-pole (EST), light grey
pcs.
CHF 43.94
In Stock
Delivered Tomorrow
Delivered Tomorrow
13
Stock Availability
13 Piece Still in Stock
Item number:
67601
Manufacturer number:
T2N4916000
EAN:
4029155454601
Your advantages with Normrahmen AG
Free shipping from 79 CHFwithin Switzerland
Production & Developmenthigh quality products
Everything from a single source60 day return policy
Attractive cost advantagesthanks to our own production
Product information "KETO NH fuse switch-disconnector size 2, 400A, 3P, M10, 60mm, AU, S-insertion (EST), light grey"
KETO-2-3/60/AU/F/EST NH switch-disconnector for busbar, compliant with EN60947-3, size NH2 – 400A, 3-pole for 60mm 3-busbar system, M10 x 25 screw terminals, bottom connection with integrated feeder (max. 800A), new design (light grey cover). KETO-2-3/60/AU/F/EST
| Item number: | 67601 |
|---|---|
| Manufacturer number: | T2N4916000 |
| Cable connection: | Flat connection M8 |
| Colour: | light grey |
| Conditional rated short-circuit current Icc: | 120kA (AC500V) |
| Frequency: | 50 & 60 Hz |
| Max. Rated operating current Ie: | 400A |
| Max. Rated operating voltage Ue: | 690V |
| Maximum feed-in current: | 800A |
| Mounting type: | 60mm system |
|---|---|
| Number of poles: | 3 |
| Size: | NH2 |
| Switchability: | 3-pole switchable |
| Top or bottom outlet: | below |
| With integrated feed-in connection: | Yes |
Contact person
If you have any questions, feel free to contact our representatives.
DE
Tobias Schneider
Head of Product Development and Consultancy, Management Board
- Do you have any questions about this product?
- E-Mail: tobias@normrahmen.ch
- Phone: +41 31 744 10 42