KETO NH fuse switch-disconnector size 000, 125A, 3P, RK, 60mm, AO, light grey
CHF 73.72
Price for:
1 Piece
Accessories for KETO NH fuse switch disconnectors, size 000, 125 A, 3-pole, RK, 60 mm, AO, light grey
pcs.
CHF 18.00
In Stock
Delivered Tomorrow
Delivered Tomorrow
14
Stock Availability
14 Piece Still in Stock
In Procurement
Available Between Fri 03.07 and Mon 06.07
100 Piece Ordered from Manufacturer
Item number:
67573
Manufacturer number:
T6N1596000
EAN:
4029155454342
Your advantages with Normrahmen AG
Free shipping from 79 CHFwithin Switzerland
Production & Developmenthigh quality products
Everything from a single source60 day return policy
Attractive cost advantagesthanks to our own production
Product information "KETO NH fuse switch-disconnector size 000, 125A, 3P, RK, 60mm, AO, light grey"
Reiter NH fuse switch-disconnector KETO-000-3/60/AU/F50 to IEC/EN 60947-3, size NH000 - 125A, 3-pole for mounting on busbar system 60mm with lift terminal 1.5-50mm² cable connection at the top
| Item number: | 67573 |
|---|---|
| Manufacturer number: | T6N1596000 |
| Cable connection: | Lift terminal 1.5-50mm² |
| Colour: | light grey |
| Conditional rated short-circuit current Icc: | 80kA (AC500V) |
| Frequency: | 50 & 60 Hz |
| Max. Rated operating current Ie: | 125A |
| Max. Rated operating voltage Ue: | 690V |
| Mounting type: | 60mm system |
|---|---|
| Number of poles: | 3 |
| Size: | NH000 |
| Switchability: | 3-pole switchable |
| Top or bottom outlet: | top |
| With integrated feed-in connection: | No |
Contact person
If you have any questions, feel free to contact our representatives.
DE
Tobias Schneider
Head of Product Development and Consultancy, Management Board
- Do you have any questions about this product?
- E-Mail: tobias@normrahmen.ch
- Phone: +41 31 744 10 42