Insulated crimp terminals, ring shape, 4 - 6mm² / M6, colour yellow
In Stock
Delivered Tomorrow
Delivered Tomorrow
99+
Stock Availability
More than 100 Piece in Stock
In Procurement
Available Between Wed 27.05 and Thu 28.05
More than 100 Piece Ordered from Manufacturer
Item number:
24643
Manufacturer number:
7702069
EAN:
8051316068231
Your advantages with Normrahmen AG
Free shipping from 79 CHFwithin Switzerland
Production & Developmenthigh quality products
Everything from a single source60 day return policy
Attractive cost advantagesthanks to our own production
Product information "Insulated crimp terminals, ring shape, 4 - 6mm² / M6, colour yellow"
| Item number: | 24643 |
|---|---|
| Manufacturer number: | 7702069 |
| Colour: | yellow |
| Cross-section: | 4.00-6.00 mm² |
| Halogen-free: | Yes |
| Hole size (M): | M6 |
| Material: | Polyamide 6.6 |
| Operating temperature from: | -40 °C |
| Operating temperature up to: | +100 °C |
|---|---|
| b: | 11.0 mm |
| d1: | 6.5 mm |
| d2: | 6.5 mm |
| l: | 23.0 mm |
Contact person
If you have any questions, feel free to contact our representatives.
DE
FR
EN
Aco Gorgiev
Product Manager, Customer Consultancy Electrical Engineering, Production
- Do you have any questions about this product?
- E-Mail: aco@normrahmen.ch
- Phone: +41 31 744 10 45