Insulated crimp terminals, ring shape, 0.5 - 1.0mm² / M5, colour red
Available Soon
Delivered Between Wed 08.04 and Thu 09.04
Delivered Between Wed 08.04 and Thu 09.04
Available Soon
Available Between Wed 08.04 and Thu 09.04
More than 100 Piece Ordered from Manufacturer
Item number:
24629
Manufacturer number:
7702054
EAN:
8051316068095
Your advantages with Normrahmen AG
Free shipping from 79 CHFwithin Switzerland
Production & Developmenthigh quality products
Everything from a single source60 day return policy
Attractive cost advantagesthanks to our own production
Product information "Insulated crimp terminals, ring shape, 0.5 - 1.0mm² / M5, colour red"
| Item number: | 24629 |
|---|---|
| Manufacturer number: | 7702054 |
| Colour: | red |
| Cross-section: | 0.5-1.0 mm² |
| Halogen-free: | Yes |
| Hole size (M): | M5 |
| Material: | Polyamide 6.6 |
| Operating temperature from: | -40 °C |
| Operating temperature up to: | +100 °C |
|---|---|
| b: | 10.0 mm |
| d1: | 4.1 mm |
| d2: | 5.3 mm |
| l: | 19.0 mm |
Contact person
If you have any questions, feel free to contact our representatives.
DE
FR
EN
Aco Gorgiev
Product Manager, Customer Consultancy Electrical Engineering, Production
- Do you have any questions about this product?
- E-Mail: aco@normrahmen.ch
- Phone: +41 31 744 10 45