Installation contactor 4-pole, 40A (AC1, 400V), RD40-40 24V AC/DC
CHF 58.68
Price for:
1 Piece
Accessories for 4-pole contactor, 40A (AC1, 400V), RD40-40 24V AC/DC
pcs.
CHF 38.24
pcs.
CHF 38.24
pcs.
CHF 25.49
pcs.
CHF 1.58
Available Soon
Delivered Between Thu 28.05 and Fri 29.05
Delivered Between Thu 28.05 and Fri 29.05
191
External Warehouse
Available Between Fri 29.05 and Mon 01.06
More than 100 Piece Available in External Warehouse
Available Soon
Available Between Thu 28.05 and Fri 29.05
11 Piece Ordered from Manufacturer
Item number:
61157
Manufacturer number:
002464019
EAN:
3838400014917
Your advantages with Normrahmen AG
Free shipping from 79 CHFwithin Switzerland
Production & Developmenthigh quality products
Everything from a single source60 day return policy
Attractive cost advantagesthanks to our own production
Product information "Installation contactor 4-pole, 40A (AC1, 400V), RD40-40 24V AC/DC"
| Item number: | 61157 |
|---|---|
| Manufacturer number: | 002464019 |
| Number of normally open contacts: | 4 |
| Number of poles: | 4 |
| Operating voltage: | 24V AC/DC |
| Rated current: | 40A |
| Width: | 52.5 mm |
| Width in pitch units: | 3 Module |
Contact person
If you have any questions, feel free to contact our representatives.
DE
FR
EN
Aco Gorgiev
Product Manager, Customer Consultancy Electrical Engineering, Production
- Do you have any questions about this product?
- E-Mail: aco@normrahmen.ch
- Phone: +41 31 744 10 45