Halogen-free cable duct, light grey (VK-GN) / 50x65mm (WxH) – 5mm spacing between slots (New)
In Stock
Delivered on Tuesday
Delivered on Tuesday
99+
Stock Availability
More than 100 metres in Stock
Item number:
47370
EAN:
7630881802559
Your advantages with Normrahmen AG
Free shipping from 79 CHFwithin Switzerland
Production & Developmenthigh quality products
Everything from a single source60 day return policy
Attractive cost advantagesthanks to our own production
Product information "Halogen-free cable duct, light grey (VK-GN) / 50x65mm (WxH) – 5mm spacing between slots (New)"
5 mm spacing between the slots for improved cable routing.
| Item number: | 47370 |
|---|---|
| Colour: | light grey |
| ETIM class: | EC000012 |
| Halogen-free: | Yes |
| Height: | 65 mm |
| Length: | 2000 mm |
| Material: | PC-ABS |
| Operating temperature from: | -15 °C |
|---|---|
| Operating temperature up to: | +60 °C |
| RAL number (colour): | 7035 (light grey) |
| Rib pitch: | 5mm |
| Width: | 50 mm |
Contact person
If you have any questions, feel free to contact our representatives.
DE
EN
Michel Linh
Quality management, product manager
- Do you have any questions about this product?
- E-Mail: michel@normrahmen.ch
- Phone: +41 31 744 10 44