Halogen-free cable duct, light grey (VK-GN) / 80x80mm (WxH) – 5 mm spacing (New)
CHF 20.64
Price for:
1 metres
(CHF 412.73* / 20 metres)
Accessories for halogen-free light grey cable duct (VK-GN) / 80x80mm (WxH) – 5 mm rib spacing (New)
m.
CHF 12.22
pcs.
CHF 0.14
pcs.
CHF 0.14
pcs.
CHF 0.19
pcs.
CHF 0.19
pcs.
CHF 0.35
pcs.
CHF 0.32
In Stock
Delivered on Tuesday
Delivered on Tuesday
99+
Stock Availability
More than 100 metres in Stock
Item number:
47058
EAN:
7630881819977
Your advantages with Normrahmen AG
Free shipping from 79 CHFwithin Switzerland
Production & Developmenthigh quality products
Everything from a single source60 day return policy
Attractive cost advantagesthanks to our own production
Product information "Halogen-free cable duct, light grey (VK-GN) / 80x80mm (WxH) – 5 mm spacing (New)"
New revision with 5 mm spacing between the slots for improved cable routing.
| Item number: | 47058 |
|---|---|
| Colour: | light grey |
| ETIM class: | EC000012 |
| Halogen-free: | Yes |
| Height: | 80 mm |
| Length: | 2000 mm |
| Material: | PC-ABS |
| Operating temperature from: | -25 °C |
|---|---|
| Operating temperature up to: | +90 °C |
| Protection class: | IP 20 |
| RAL number (colour): | 7035 (light grey) |
| Rib pitch: | 5mm |
| Width: | 80 mm |
Contact person
If you have any questions, feel free to contact our representatives.
DE
EN
Michel Linh
Quality management, product manager
- Do you have any questions about this product?
- E-Mail: michel@normrahmen.ch
- Phone: +41 31 744 10 44