Cable gland MaxInox PG9, stainless steel V2A, standard, KB: 4-8mm
CHF 27.85
Price for:
1 Piece
(CHF 835.48* / 30 Piece)
Accessories for MaxInox PG9 cable gland, V2A stainless steel, standard, gland size: 4–8 mm
pcs.
CHF 9.46
pcs.
CHF 0.26
pcs.
CHF 0.29
pcs.
CHF 0.29
pcs.
CHF 0.27
In Stock
Delivered Tomorrow
Delivered Tomorrow
30
Stock Availability
30 Piece Still in Stock
Item number:
42121
Manufacturer number:
7900.09
EAN:
8016692590554
Your advantages with Normrahmen AG
Free shipping from 79 CHFwithin Switzerland
Production & Developmenthigh quality products
Everything from a single source60 day return policy
Attractive cost advantagesthanks to our own production
Product information "Cable gland MaxInox PG9, stainless steel V2A, standard, KB: 4-8mm"
| Item number: | 42121 |
|---|---|
| Manufacturer number: | 7900.09 |
| Clamping range: | 4-8mm |
| Execution: | Standard |
| Kind: | Cable gland |
| Material: | Stainless steel V2A |
| Operating temperature from: | -40 °C |
| Operating temperature up to: | 100 °C |
| Protection class: | IP 68 |
|---|---|
| Series: | MaxInox |
| Thread: | PG9 |
| Thread length: | 6 mm |
| Width across flats: | 17 mm |
Contact person
If you have any questions, feel free to contact our representatives.
DE
EN
Michel Linh
Quality management, product manager
- Do you have any questions about this product?
- E-Mail: michel@normrahmen.ch
- Phone: +41 31 744 10 44