Cable gland MaxInox PG7, stainless steel V2A, standard, KB: 3-7mm
CHF 27.92
Price for:
1 Piece
(CHF 837.67* / 30 Piece)
Accessories for MaxInox PG7 cable gland, V2A stainless steel, standard, gland diameter: 3–7 mm
pcs.
CHF 8.76
pcs.
CHF 0.56
pcs.
CHF 0.28
pcs.
CHF 0.28
pcs.
CHF 0.28
In Stock
Delivered Tomorrow
Delivered Tomorrow
30
Stock Availability
30 Piece Still in Stock
Item number:
42120
Manufacturer number:
7900.07
EAN:
8016692595443
Your advantages with Normrahmen AG
Free shipping from 79 CHFwithin Switzerland
Production & Developmenthigh quality products
Everything from a single source60 day return policy
Attractive cost advantagesthanks to our own production
Product information "Cable gland MaxInox PG7, stainless steel V2A, standard, KB: 3-7mm"
| Item number: | 42120 |
|---|---|
| Manufacturer number: | 7900.07 |
| Clamping range: | 3-7mm |
| Execution: | Standard |
| Kind: | Cable gland |
| Material: | Stainless steel V2A |
| Operating temperature from: | -40 °C |
| Operating temperature up to: | 100 °C |
| Protection class: | IP 68 |
|---|---|
| Series: | MaxInox |
| Thread: | PG7 |
| Thread length: | 5 mm |
| Width across flats: | 16 mm |
Contact person
If you have any questions, feel free to contact our representatives.
DE
EN
Michel Linh
Quality management, product manager
- Do you have any questions about this product?
- E-Mail: michel@normrahmen.ch
- Phone: +41 31 744 10 44