Y terminal block DIN35 2.5mm², 3-conductor, grey
On Demand
Available Between Mon 15.06 and Tue 16.06
Available Between Mon 15.06 and Tue 16.06
Item number:
91348
Manufacturer number:
30903GR
EAN:
7611718215421
Your advantages with Normrahmen AG
Free shipping from 79 CHFwithin Switzerland
Production & Developmenthigh quality products
Everything from a single source60 day return policy
Attractive cost advantagesthanks to our own production
Product information "Y terminal block DIN35 2.5mm², 3-conductor, grey"
Y terminal block with 3 connections with stainless steel screws, 3-digit labelling option on both sides, recessed for cross-connections, for 3 conductors
| Item number: | 91348 |
|---|---|
| Manufacturer number: | 30903GR |
| Connection type: | Screw terminal |
| Cross-section: | 2.50 mm² |
| E-No.: | 158140137 |
| Height: | 41.6 mm |
| Length: | 52 mm |
| Width: | 5 mm |
Contact person
If you have any questions, feel free to contact our representatives.
DE
FR
EN
Aco Gorgiev
Product Manager, Customer Consultancy Electrical Engineering, Production
- Do you have any questions about this product?
- E-Mail: aco@normrahmen.ch
- Phone: +41 31 744 10 45