Wall-mounted enclosure IP66, RAL 7035, WxHxD 800x1200x300mm, without mounting plate
CHF 597.74
Price for:
1 Piece
Accessories for IP66 wall-mounted enclosure, RAL 7035, WxHxD 800x1200x300mm, without mounting plate
pcs.
CHF 3.72
pcs.
CHF 13.51
pcs.
CHF 23.50
pcs.
CHF 26.09
pcs.
CHF 15.20
pcs.
CHF 10.74
pcs.
CHF 45.90
pcs.
CHF 109.01
pcs.
CHF 149.23
pcs.
CHF 219.74
pcs.
CHF 42.27
Available Soon
Delivered Between Wed 27.05 and Fri 29.05
Delivered Between Wed 27.05 and Fri 29.05
Available Soon
Available Between Wed 27.05 and Fri 29.05
21 Piece Ordered from Manufacturer
Item number:
87373
Manufacturer number:
GN1208030/SP/ZK
EAN:
8431044118604
Your advantages with Normrahmen AG
Free shipping from 79 CHFwithin Switzerland
Production & Developmenthigh quality products
Everything from a single source60 day return policy
Attractive cost advantagesthanks to our own production
Product information "Wall-mounted enclosure IP66, RAL 7035, WxHxD 800x1200x300mm, without mounting plate"
| Item number: | 87373 |
|---|---|
| Manufacturer number: | GN1208030/SP/ZK |
| Depth: | 300 mm |
| Dimensions (LxWxH): | 300 mm |
| Halogen-free: | Yes |
| Height: | 1200 mm |
| Material: | Powder-coated steel RAL7035 |
| Modular expandable housing: | No |
|---|---|
| Mounting plate incl.: | No |
| Protection class: | IP 66 |
| Type of door: | Steel door |
| Width: | 800 mm |
Contact person
If you have any questions, feel free to contact our representatives.
DE
EN
Michel Linh
Quality management, product manager
- Do you have any questions about this product?
- E-Mail: michel@normrahmen.ch
- Phone: +41 31 744 10 44
ePlan file "Wall-mounted enclosure IP66, RAL 7035, WxHxD 800x1200x300mm, without mounting plate"