Clearance
Wall-mounted enclosure IP66, RAL 7035, WxHxD 1000x1200x300mm, with mounting plate
-10 % Discount campaign
CHF 787.84 CHF 875.38
Price for:
1 Piece
Availability
Accessories for wall-mounted enclosure IP66, RAL 7035, WxHxD 1000x1200x300mm, with mounting plate
pcs.
CHF 3.72
pcs.
CHF 13.51
pcs.
CHF 23.50
pcs.
CHF 26.09
pcs.
CHF 15.20
pcs.
CHF 10.74
pcs.
CHF 45.90
pcs.
CHF 48.80
Clearance
This product is no longer available
This product is no longer available
0
Item number:
87074
Manufacturer number:
GN12010030/ZK
EAN:
8431044491684
Your advantages with Normrahmen AG
Free shipping from 79 CHFwithin Switzerland
Production & Developmenthigh quality products
Everything from a single source60 day return policy
Attractive cost advantagesthanks to our own production
Product information "Wall-mounted enclosure IP66, RAL 7035, WxHxD 1000x1200x300mm, with mounting plate"
| Item number: | 87074 |
|---|---|
| Manufacturer number: | GN12010030/ZK |
| Article replaced by: | 87394 |
| Depth: | 300 mm |
| Dimensions (LxWxH): | 300 mm |
| Halogen-free: | Yes |
| Height: | 1200 mm |
| Material: | Powder-coated steel RAL7035 |
| Modular expandable housing: | No |
|---|---|
| Mounting plate incl.: | Yes |
| Protection class: | IP 66 |
| Type of door: | Steel door |
| Width: | 1000 mm |
Contact person
If you have any questions, feel free to contact our representatives.
DE
EN
Michel Linh
Quality management, product manager
- Do you have any questions about this product?
- E-Mail: michel@normrahmen.ch
- Phone: +41 31 744 10 44