Switch-disconnector CLBS 63A 3P without switching lever
CHF 56.58
Delivered the Day After Tomorrow
Stock Availability
13 Piece Still in Stock
External Warehouse
Available Between Fri 05.06 and Mon 08.06
More than 100 Piece Available in External Warehouse
In Procurement
Available Between Thu 09.07 and Fri 10.07
50 Piece Ordered from Manufacturer
Product information "Switch-disconnector CLBS 63A 3P without switching lever"
| Item number: | 64003 |
|---|---|
| Manufacturer number: | 004661403 |
| Cross-section: | 16.00 mm² |
| Depth: | 68 mm |
| ETIM class: | EC000216 |
| Halogen-free: | Yes |
| Height: | 75 mm |
| Number of poles: | 3 |
|---|---|
| Number of wiring points: | 6 |
| Rated current: | 63A |
| Rated voltage: | 690V |
| Width: | 45 mm |
Contact person
If you have any questions, feel free to contact our representatives.
Product Manager, Customer Consultancy Electrical Engineering, Production
- Do you have any questions about this product?
- E-Mail: aco@normrahmen.ch
- Phone: +41 31 744 10 45