Silas NH fuse switch-disconnector size 2, 3P, 60mm, M10, max. 400A, U2
CHF 414.89
Price for:
1 Piece
Accessories for Silas NH fuse switch disconnectors, size 2, 3-pole, 60 mm, M10, max. 400 A, U2
pcs.
CHF 7.35
pcs.
CHF 13.51
pcs.
CHF 31.13
SET-3.
CHF 70.54
SET-3.
CHF 100.86
SET-3.
CHF 134.91
SET-2.
CHF 6.05
SET-3.
CHF 5.84
Available Soon
Delivered Between Wed 03.06 and Thu 04.06
Delivered Between Wed 03.06 and Thu 04.06
Available Soon
Available Between Wed 03.06 and Thu 04.06
More than 100 Piece Ordered from Manufacturer
Item number:
65452
Manufacturer number:
39070-0000
EAN:
4049857035717
Your advantages with Normrahmen AG
Free shipping from 79 CHFwithin Switzerland
Production & Developmenthigh quality products
Everything from a single source60 day return policy
Attractive cost advantagesthanks to our own production
Product information "Silas NH fuse switch-disconnector size 2, 3P, 60mm, M10, max. 400A, U2"
SILAS SB NH2 60 EB70 U2
| Item number: | 65452 |
|---|---|
| Manufacturer number: | 39070-0000 |
| Cable connection: | Flat connection M10 |
| Electronic fuse monitoring (ESÜ): | No |
| Max. Rated operating current Ie: | 400A |
| Max. Rated operating voltage Ue: | 690V |
| Mounting type: | 60mm system |
| Number of poles: | 3 |
|---|---|
| Size: | NH2 |
| Switchability: | 3-pole switchable |
| Top or bottom outlet: | below, top |
| With integrated feed-in connection: | No |
Contact person
If you have any questions, feel free to contact our representatives.
DE
Tobias Schneider
Head of Product Development and Consultancy, Management Board
- Do you have any questions about this product?
- E-Mail: tobias@normrahmen.ch
- Phone: +41 31 744 10 42