Protective conductor branch terminal 16mm² bare
On Demand
Available Between Mon 15.06 and Tue 16.06
Available Between Mon 15.06 and Tue 16.06
Item number:
91588
Manufacturer number:
4312
EAN:
7611718206757
Your advantages with Normrahmen AG
Free shipping from 79 CHFwithin Switzerland
Production & Developmenthigh quality products
Everything from a single source60 day return policy
Attractive cost advantagesthanks to our own production
Product information "Protective conductor branch terminal 16mm² bare"
Protective conductor branch terminal for Woertz rail 4050A
| Item number: | 91588 |
|---|---|
| Manufacturer number: | 4312 |
| Connection type: | Screw terminal |
| Cross-section: | 16.00 mm² |
| E-No.: | 158010597 |
| Height: | 29 mm |
| Length: | 26 mm |
| Width: | 13 mm |
Contact person
If you have any questions, feel free to contact our representatives.
DE
FR
EN
Aco Gorgiev
Product Manager, Customer Consultancy Electrical Engineering, Production
- Do you have any questions about this product?
- E-Mail: aco@normrahmen.ch
- Phone: +41 31 744 10 45