Clearance
NH fuse-switch disconnectors size 00, 3P, 100mm, RK (1-pole switchable) for transformer installation, R5
CHF 138.91
Price for:
1 Piece
Accessories for NH fuse-switch disconnectors size 00, 3P, 100mm, RK (1-pole switchable) for transformer installation, R5
pcs.
CHF 10.81
pcs.
CHF 18.81
Clearance
Delivered on Tuesday
Delivered on Tuesday
27
Stock Availability
27 Piece Still in Stock
While Supplies Last
This item is being cleared out and will not be restocked.
Item number:
65584
Manufacturer number:
38056-0040
EAN:
4049857107971
Your advantages with Normrahmen AG
Free shipping from 79 CHFwithin Switzerland
Production & Developmenthigh quality products
Everything from a single source60 day return policy
Attractive cost advantagesthanks to our own production
Product information "NH fuse-switch disconnectors size 00, 3P, 100mm, RK (1-pole switchable) for transformer installation, R5"
E³ NH-LA-LEI 00/100 1P WV R5
including mounting screws
including mounting screws
| Item number: | 65584 |
|---|---|
| Manufacturer number: | 38056-0040 |
| Cable connection: | Frame terminal R95 1.5-95mm² |
| Conditional rated short-circuit current Icc: | 100kA (AC500V) |
| Electronic fuse monitoring (ESÜ): | No |
| Max. Rated operating current Ie: | 160A |
| Max. Rated operating voltage Ue: | 690V |
| Mounting type: | 100mm system |
| Number of poles: | 3 |
|---|---|
| Size: | NH00 |
| Suitable for transformer installation: | Yes |
| Switchability: | 1-pole switchable |
| Top or bottom outlet: | below, top |
| With integrated feed-in connection: | No |
Contact person
If you have any questions, feel free to contact our representatives.
DE
Tobias Schneider
Head of Product Development and Consultancy, Management Board
- Do you have any questions about this product?
- E-Mail: tobias@normrahmen.ch
- Phone: +41 31 744 10 42