NH fuse switch-disconnector size 1, 3P, max. 250A, KETO-1-3/F M10 (surface mounting)
CHF 166.58
Price for:
1 Piece
Accessories for NH fuse switch disconnectors, size 1, 3-pole, max. 250 A, KETO-1-3/F M10 (surface-mounted)
pcs.
CHF 12.92
pcs.
CHF 4.27
pcs.
CHF 11.19
pcs.
CHF 16.76
In Stock
Delivered Tomorrow
Delivered Tomorrow
21
Stock Availability
21 Piece Still in Stock
Item number:
67620
Manufacturer number:
T100113002
EAN:
4029155274469
Your advantages with Normrahmen AG
Free shipping from 79 CHFwithin Switzerland
Production & Developmenthigh quality products
Everything from a single source60 day return policy
Attractive cost advantagesthanks to our own production
Product information "NH fuse switch-disconnector size 1, 3P, max. 250A, KETO-1-3/F M10 (surface mounting)"
NH fuse switch-disconnector KETO-1-3/F to EN60947-3, size NH1 - 250A, 3-pole for mounting on mounting plate with M10 x 25 screw connection Cable connection at top and bottom new design (black switch cover)
| Item number: | 67620 |
|---|---|
| Manufacturer number: | T100113002 |
| Cable connection: | Flat connection M10 |
| Colour: | black |
| Conditional rated short-circuit current Icc: | 120kA (AC500V) |
| Frequency: | 50 & 60 Hz |
| Max. Rated operating current Ie: | 250A |
| Max. Rated operating voltage Ue: | 690V |
| Mounting type: | Surface mounting |
|---|---|
| Number of poles: | 3 |
| Size: | NH1 |
| Switchability: | 3-pole switchable |
| Top or bottom outlet: | top|bottom |
Contact person
If you have any questions, feel free to contact our representatives.
DE
Tobias Schneider
Head of Product Development and Consultancy, Management Board
- Do you have any questions about this product?
- E-Mail: tobias@normrahmen.ch
- Phone: +41 31 744 10 42