NH fuse switch-disconnector size 00, 3P, 60mm, M8, max. 160A, top or bottom connection
CHF 95.52
Price for:
1 Piece
Accessories for NH fuse switch-disconnector size 00, 3P, 60mm, M8, max. 160A, top or bottom connection
pcs.
CHF 11.81
In Stock
Delivered Tomorrow
Delivered Tomorrow
13
Stock Availability
13 Piece Still in Stock
Item number:
70643
Manufacturer number:
33398
EAN:
4021267333980
Your advantages with Normrahmen AG
Free shipping from 79 CHFwithin Switzerland
Production & Developmenthigh quality products
Everything from a single source60 day return policy
Attractive cost advantagesthanks to our own production
Product information "NH fuse switch-disconnector size 00, 3P, 60mm, M8, max. 160A, top or bottom connection"
| Item number: | 70643 |
|---|---|
| Manufacturer number: | 33398 |
| Cable connection: | Flat connection M8 |
| Frequency: | 50 & 60 Hz |
| Max. Rated operating current Ie: | 160A |
| Max. Rated operating voltage Ue: | 690V |
| Mounting type: | 60mm system |
|---|---|
| Size: | NH00 |
| Switchability: | 3-pole switchable |
| Top or bottom outlet: | below, top |
Contact person
If you have any questions, feel free to contact our representatives.
DE
Tobias Schneider
Head of Product Development and Consultancy, Management Board
- Do you have any questions about this product?
- E-Mail: tobias@normrahmen.ch
- Phone: +41 31 744 10 42