NH fuse size 3, 909A for transformer protection 630kVA, gTr
Delivered the Day After Tomorrow
Stock Availability
15 Piece Still in Stock
External Warehouse
Available Between Fri 29.05 and Mon 01.06
27 Piece Still Available in External Warehouse
In Procurement
Available Between Thu 11.06 and Fri 12.06
45 Piece Ordered from Manufacturer
Product information "NH fuse size 3, 909A for transformer protection 630kVA, gTr"
| Item number: | 60973 |
|---|---|
| Manufacturer number: | 004115410 |
| Characteristic: | gTr |
| Halogen-free: | Yes |
| Power loss at rated current: | 58.0W |
| Rated current: | 909A |
| Rated voltage: | 400V |
| Size: | NH3 |
Contact person
If you have any questions, feel free to contact our representatives.
Head of Product Development and Consultancy, Management Board
- Do you have any questions about this product?
- E-Mail: tobias@normrahmen.ch
- Phone: +41 31 744 10 42