NH fuse size 2 300A, characteristic gL-gG 500V
Delivered Tomorrow
Stock Availability
26 Piece Still in Stock
External Warehouse
Available Between Fri 29.05 and Mon 01.06
More than 100 Piece Available in External Warehouse
Available Soon
Available Between Thu 28.05 and Fri 29.05
30 Piece Ordered from Manufacturer
Product information "NH fuse size 2 300A, characteristic gL-gG 500V"
| Item number: | 61064 |
|---|---|
| Manufacturer number: | 004185221 |
| Characteristic: | gL-gG |
| Halogen-free: | Yes |
| Power loss at rated current: | 20.0W |
| Rated current: | 300A |
| Rated voltage: | 500V |
| Size: | NH2C |
Contact person
If you have any questions, feel free to contact our representatives.
Head of Product Development and Consultancy, Management Board
- Do you have any questions about this product?
- E-Mail: tobias@normrahmen.ch
- Phone: +41 31 744 10 42