NH disconnection strip size 3, 3P, 185 mm (1-pole switchable) 1000A incl. disconnector blade, connection right, U6
In Stock
Delivered the Day After Tomorrow
Delivered the Day After Tomorrow
20
Stock Availability
20 Piece Still in Stock
Item number:
65694
Manufacturer number:
38030-0240
EAN:
4049857128112
Your advantages with Normrahmen AG
Free shipping from 79 CHFwithin Switzerland
Production & Developmenthigh quality products
Everything from a single source60 day return policy
Attractive cost advantagesthanks to our own production
Product information "NH disconnection strip size 3, 3P, 185 mm (1-pole switchable) 1000A incl. disconnector blade, connection right, U6"
E³ NH-LA-TR-LEI 1000A 3P KL2
| Item number: | 65694 |
|---|---|
| Manufacturer number: | 38030-0240 |
| Cable connection: | Flat connection M12 |
| Colour: | grey |
| Conditional rated short-circuit current Icc: | 120kA (AC500V) |
| Electronic fuse monitoring (ESÜ): | No |
| Max. Rated operating current Ie: | 1000A |
| Max. Rated operating voltage Ue: | 690V |
| Mounting type: | 185mm system |
|---|---|
| Number of poles: | 3 |
| Size: | NH3 |
| Suitable for transformer installation: | No |
| Switchability: | 1-pole switchable |
| With integrated feed-in connection: | No |
Contact person
If you have any questions, feel free to contact our representatives.
DE
Tobias Schneider
Head of Product Development and Consultancy, Management Board
- Do you have any questions about this product?
- E-Mail: tobias@normrahmen.ch
- Phone: +41 31 744 10 42