Miniature circuit-breaker, ETIMAT P10, 4-pole, characteristic C / 80A, 20kA
CHF 294.78
Price for:
1 Piece
Accessories for circuit breakers, ETIMAT P10, 4-pole, C-type / 80A, 20kA
pcs.
CHF 94.33
pcs.
CHF 134.76
pcs.
CHF 33.69
Available Soon
Delivered Between Thu 28.05 and Fri 29.05
Delivered Between Thu 28.05 and Fri 29.05
1
External Warehouse
Available Between Fri 29.05 and Mon 01.06
1 Piece Still Available in External Warehouse
Available Soon
Available Between Thu 28.05 and Fri 29.05
3 Piece Ordered from Manufacturer
Item number:
63689
Manufacturer number:
002137731
EAN:
3838895811459
Your advantages with Normrahmen AG
Free shipping from 79 CHFwithin Switzerland
Production & Developmenthigh quality products
Everything from a single source60 day return policy
Attractive cost advantagesthanks to our own production
Product information "Miniature circuit-breaker, ETIMAT P10, 4-pole, characteristic C / 80A, 20kA"
| Item number: | 63689 |
|---|---|
| Manufacturer number: | 002137731 |
| Characteristic: | C |
| Connection cross-section (flexible): | 2.5-50 mm2 |
| Connection technology: | Screw terminal |
| Frequency: | 50 & 60 Hz |
| Halogen-free: | Yes |
| Height: | 77 mm |
| Length: | 90 mm |
| Number of poles: | 4 |
| Number of wiring points: | 8 |
|---|---|
| Operating temperature from: | -25 °C |
| Operating temperature up to: | 55 °C |
| Protection class: | IP 20 |
| Rated current: | 80A |
| Short-circuit resistance: | 20kA |
| Width: | 108 mm |
| Width in pitch units: | 6 Module |
Contact person
If you have any questions, feel free to contact our representatives.
DE
Tobias Schneider
Head of Product Development and Consultancy, Management Board
- Do you have any questions about this product?
- E-Mail: tobias@normrahmen.ch
- Phone: +41 31 744 10 42