Miniature circuit-breaker, ETIMAT P10, 3-pole+N, characteristic C / 125A, 15kA
CHF 353.74
Price for:
1 Piece
Accessories for miniature circuit-breaker, ETIMAT P10, 3-pole+N, characteristic C / 125A, 15kA
pcs.
CHF 94.33
pcs.
CHF 134.76
pcs.
CHF 33.69
Available Soon
Delivered Between Thu 09.07 and Fri 10.07
Delivered Between Thu 09.07 and Fri 10.07
In Procurement
Available Between Thu 09.07 and Fri 10.07
1 Piece Ordered from Manufacturer
Item number:
63680
Manufacturer number:
002136733
EAN:
3838895328438
Your advantages with Normrahmen AG
Free shipping from 79 CHFwithin Switzerland
Production & Developmenthigh quality products
Everything from a single source60 day return policy
Attractive cost advantagesthanks to our own production
Product information "Miniature circuit-breaker, ETIMAT P10, 3-pole+N, characteristic C / 125A, 15kA"
| Item number: | 63680 |
|---|---|
| Manufacturer number: | 002136733 |
| Characteristic: | C |
| Connection cross-section (flexible): | 2.5-50 mm2 |
| Connection technology: | Screw terminal |
| Frequency: | 50 & 60 Hz |
| Halogen-free: | Yes |
| Height: | 77 mm |
| Length: | 90 mm |
| Number of poles: | 4 |
| Number of wiring points: | 8 |
|---|---|
| Operating temperature from: | -25 °C |
| Operating temperature up to: | 55 °C |
| Protection class: | IP 20 |
| Rated current: | 125A |
| Short-circuit resistance: | 15kA |
| Width: | 108 mm |
| Width in pitch units: | 6 Module |
Contact person
If you have any questions, feel free to contact our representatives.
DE
Tobias Schneider
Head of Product Development and Consultancy, Management Board
- Do you have any questions about this product?
- E-Mail: tobias@normrahmen.ch
- Phone: +41 31 744 10 42