Miniature circuit-breaker, ETIMAT P10, 3-pole, characteristic C / 13A, 10kA
CHF 31.62
Price for:
1 Piece
(CHF 126.48* / 4 Piece)
Accessories for miniature circuit-breaker, ETIMAT P10, 3-pole, characteristic C / 13A, 10kA
pcs.
CHF 18.26
pcs.
CHF 1.21
pcs.
CHF 13.93
pcs.
CHF 36.26
pcs.
CHF 36.26
pcs.
CHF 14.32
In Stock
Delivered Tomorrow
Delivered Tomorrow
99+
Stock Availability
More than 100 Piece in Stock
External Warehouse
Available Between Fri 17.04 and Mon 20.04
More than 100 Piece Available in External Warehouse
Item number:
63571
Manufacturer number:
001901329
EAN:
3838895925163
Your advantages with Normrahmen AG
Free shipping from 79 CHFwithin Switzerland
Production & Developmenthigh quality products
Everything from a single source60 day return policy
Attractive cost advantagesthanks to our own production
Product information "Miniature circuit-breaker, ETIMAT P10, 3-pole, characteristic C / 13A, 10kA"
| Item number: | 63571 |
|---|---|
| Manufacturer number: | 001901329 |
| Characteristic: | C |
| Connection cross-section (flexible): | 1-25 mm2 |
| Connection technology: | Screw terminal |
| Frequency: | 50 & 60 Hz |
| Halogen-free: | Yes |
| Height: | 74.5 mm |
| Length: | 89 mm |
| Number of poles: | 3 |
| Number of wiring points: | 6 |
|---|---|
| Operating temperature from: | -40 °C |
| Operating temperature up to: | 75 °C |
| Protection class: | IP 20 |
| Rated current: | 13A |
| Short-circuit resistance: | 10kA |
| Width: | 53.4 mm |
| Width in pitch units: | 3 Module |
Contact person
If you have any questions, feel free to contact our representatives.
DE
Tobias Schneider
Head of Product Development and Consultancy, Management Board
- Do you have any questions about this product?
- E-Mail: tobias@normrahmen.ch
- Phone: +41 31 744 10 42