Miniature circuit-breaker, ETIMAT P10, 2-pole, characteristic C / 4A, 10kA
CHF 38.72
Price for:
1 Piece
(CHF 232.33* / 6 Piece)
Accessories for circuit breakers, ETIMAT P10, 2-pole, C-type / 4A, 10kA
pcs.
CHF 18.26
pcs.
CHF 1.21
pcs.
CHF 13.93
pcs.
CHF 36.26
pcs.
CHF 36.26
Available Soon
Delivered Between Thu 11.06 and Fri 12.06
Delivered Between Thu 11.06 and Fri 12.06
Available Soon
Available Between Thu 11.06 and Fri 12.06
9 Piece Ordered from Manufacturer
Item number:
63519
Manufacturer number:
001901226
EAN:
3838895924517
Your advantages with Normrahmen AG
Free shipping from 79 CHFwithin Switzerland
Production & Developmenthigh quality products
Everything from a single source60 day return policy
Attractive cost advantagesthanks to our own production
Product information "Miniature circuit-breaker, ETIMAT P10, 2-pole, characteristic C / 4A, 10kA"
| Item number: | 63519 |
|---|---|
| Manufacturer number: | 001901226 |
| Characteristic: | C |
| Connection cross-section (flexible): | 1-25 mm2 |
| Connection technology: | Screw terminal |
| Frequency: | 50 & 60 Hz |
| Halogen-free: | Yes |
| Height: | 74.5 mm |
| Length: | 89 mm |
| Number of poles: | 2 |
| Number of wiring points: | 4 |
|---|---|
| Operating temperature from: | -40 °C |
| Operating temperature up to: | 75 °C |
| Protection class: | IP 20 |
| Rated current: | 4A |
| Short-circuit resistance: | 10kA |
| Width: | 35.6 mm |
| Width in pitch units: | 2 Module |
Contact person
If you have any questions, feel free to contact our representatives.
DE
Tobias Schneider
Head of Product Development and Consultancy, Management Board
- Do you have any questions about this product?
- E-Mail: tobias@normrahmen.ch
- Phone: +41 31 744 10 42