Miniature circuit-breaker ETIMAT 1N, 1-pole+N (1 module), characteristic C / 13A, 6kA
Available Soon
Delivered Between Thu 21.05 and Fri 22.05
Delivered Between Thu 21.05 and Fri 22.05
124
External Warehouse
Available Between Fri 29.05 and Mon 01.06
More than 100 Piece Available in External Warehouse
Available Soon
Available Between Thu 21.05 and Fri 22.05
84 Piece Ordered from Manufacturer
Item number:
61753
Manufacturer number:
002191123
EAN:
3838895474845
Your advantages with Normrahmen AG
Free shipping from 79 CHFwithin Switzerland
Production & Developmenthigh quality products
Everything from a single source60 day return policy
Attractive cost advantagesthanks to our own production
Product information "Miniature circuit-breaker ETIMAT 1N, 1-pole+N (1 module), characteristic C / 13A, 6kA"
| Item number: | 61753 |
|---|---|
| Manufacturer number: | 002191123 |
| Characteristic: | C |
| Frequency: | 50 & 60 Hz |
| Halogen-free: | Yes |
| Number of poles: | 2 |
| Number of wiring points: | 4 |
| Protection class: | IP 20 |
|---|---|
| Rated current: | 13A |
| Rated voltage: | 230V |
| Short-circuit resistance: | 6kA |
| Width in pitch units: | 1 module |
Contact person
If you have any questions, feel free to contact our representatives.
DE
Tobias Schneider
Head of Product Development and Consultancy, Management Board
- Do you have any questions about this product?
- E-Mail: tobias@normrahmen.ch
- Phone: +41 31 744 10 42