Meter plate EWZ, h45, 2x49mm, round, ref. 55
On Demand
Available Between Fri 05.06 and Mon 08.06
Available Between Fri 05.06 and Mon 08.06
Item number:
79178
EAN:
7630881823448
Your advantages with Normrahmen AG
Free shipping from 79 CHFwithin Switzerland
Production & Developmenthigh quality products
Everything from a single source60 day return policy
Attractive cost advantagesthanks to our own production
Product information "Meter plate EWZ, h45, 2x49mm, round, ref. 55"
| Item number: | 79178 |
|---|---|
| Colour: | light grey |
| ETIM class: | EC000068 |
| Excerpt: | perforated |
| Halogen-free: | Yes |
| Height: | 450 mm |
| Length ref. strips: | 55 mm |
|---|---|
| Material: | Polystyrene |
| Mounting hole: | round |
| RAL number (colour): | 7035 (light grey) |
| Width: | 250 mm |
Contact person
If you have any questions, feel free to contact our representatives.
DE
EN
Michel Linh
Quality management, product manager
- Do you have any questions about this product?
- E-Mail: michel@normrahmen.ch
- Phone: +41 31 744 10 44