Insulated flat copper bars flexible, 2x32x1mm, halogen-free, 2m bar
CHF 69.36
Price for:
1 metres
(CHF 138.71* / 2 metres)
Accessories for Flexible insulated flat copper bars, 2x32x1mm, halogen-free, 2m bar
m.
CHF 30.69
pcs.
CHF 39.47
pcs.
CHF 49.26
pcs.
CHF 58.38
pcs.
CHF 78.36
In Stock
Delivered Tomorrow
Delivered Tomorrow
6
Stock Availability
6 metres Still in Stock
Item number:
10161
Manufacturer number:
CFX5120
EAN:
8050503311761
Your advantages with Normrahmen AG
Free shipping from 79 CHFwithin Switzerland
Production & Developmenthigh quality products
Everything from a single source60 day return policy
Attractive cost advantagesthanks to our own production
Product information "Insulated flat copper bars flexible, 2x32x1mm, halogen-free, 2m bar"
| Item number: | 10161 |
|---|---|
| Manufacturer number: | CFX5120 |
| Halogen-free: | Yes |
| Length: | 2000 mm |
| Material thickness: | 1 mm |
| Number of slats: | 2 |
| Operating temperature from: | -40 °C |
| Rated current at +35° C: | 309A |
| Rated current at +55° C: | 395A |
|---|---|
| Rated current at +70° C: | 449A |
| Rated current at +105° C: | 555A |
| Rated voltage: | 1000V AC, 1500V DC |
| Width: | 32 mm |
Contact person
If you have any questions, feel free to contact our representatives.
DE
Tobias Schneider
Head of Product Development and Consultancy, Management Board
- Do you have any questions about this product?
- E-Mail: tobias@normrahmen.ch
- Phone: +41 31 744 10 42