Halogen-free cable duct light grey (VK-GN) / 40x60mm (WxH) - 5 mm web spacing (new)
CHF 13.43
Price for:
1 metres
(CHF 483.34* / 36 metres)
Accessories for halogen-free light grey cable duct (VK-GN) / 40x60mm (WxH) – 5 mm rib spacing (New)
m.
CHF 6.60
pcs.
CHF 0.14
pcs.
CHF 0.14
pcs.
CHF 0.19
pcs.
CHF 0.19
pcs.
CHF 0.35
pcs.
CHF 0.32
m.
CHF 0.26
In Stock
Delivered Tomorrow
Delivered Tomorrow
99+
Stock Availability
More than 100 metres in Stock
In Procurement
Available Between Sun 02.08 and Tue 04.08
More than 100 metres Ordered from Manufacturer
Item number:
47062
EAN:
7630881820003
Your advantages with Normrahmen AG
Free shipping from 79 CHFwithin Switzerland
Production & Developmenthigh quality products
Everything from a single source60 day return policy
Attractive cost advantagesthanks to our own production
Product information "Halogen-free cable duct light grey (VK-GN) / 40x60mm (WxH) - 5 mm web spacing (new)"
New revision with 5 mm spacing between the slots for improved cable routing.
| Item number: | 47062 |
|---|---|
| Colour: | light grey |
| Halogen-free: | Yes |
| Height: | 60 mm |
| Length: | 2000 mm |
| Material: | PC-ABS |
| Operating temperature from: | -25 °C |
|---|---|
| Operating temperature up to: | +90 °C |
| Protection class: | IP 20 |
| RAL number (colour): | 7035 (light grey) |
| Width: | 40 mm |
Contact person
If you have any questions, feel free to contact our representatives.
DE
EN
Michel Linh
Quality management, product manager
- Do you have any questions about this product?
- E-Mail: michel@normrahmen.ch
- Phone: +41 31 744 10 44